Inštaláciou fólií sa zaoberá poverený autorizovaný partner Autosupportu® –  spoločnosť Autosklo Hornet® viac ako 17 rokov. Všetky inštalované fólie – či už protislnečné alebo bezpečnostné fólie sú certifikované a spĺňajú normy kvality ISO. Číra alebo zafarbená fólia je vyrobená HIGH TECH technológiou zo sofistikovaného polyester laminátu a obsahujú tvrdenú vrstvu.

Bezpečnostné fólie na auto zmenia vaše sklo na vysoko odolné bezpečnostné sklo. Po nalepení fólie na vnútornú stranu získate ochranu pred vykradnutím (fólia predlžuje čas potrebný na vniknutie do auta), vandalizmom či tlakovými vlnami napr. pri explózii i pred rozbitím prírodnými živlami. Bezpečnostná fólia pri výbuchu zadrží sklo v celku a dočasne zadrží oheň.

Bezpečnostné fólie takmer vylučujú riziko zranenia sa črepinami z rozbitého skla, ku ktorým často dochádza napríklad v prípade dopravných nehôd. Okrem toho fólia zadržiava až 99 % škodlivého UV žiarenia. Fólie sú opatrené špeciálnou vrstvou na odrážania žiarenia UV, aby vás ochraňovali od škodlivých žiarení UV-A a UV-B, ktoré môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia a spôsobujú vyblednutie interiéru.

Fólie ochránia vaše zdravie a zachovajú farbu interiéru. Fólie na sklách automobilu sú považované za doplnkové príslušenstvo a musia byť schválené. Hodnotenými parametrami fólie je jej globálna priepustnosť, reflexia a odolnosť voči horeniu.

Umiestnenie bezpečnostných fólií ako i protislnečných fólií na okná vozidiel upravuje samostatná vyhláška č. 464 Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky z 3. Novembra 2009, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.  Podľa tejto vyhlášky môžu byť použité bezpečnostné fólie na ochranu proti porezaniu skla v ložnom priestore len na vozidlách kategórie N. Reklamné fólie a fólie proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na vozidlách kategórie  M1 a N1 môžu použiť na zadné bočné sklá a na zadné sklo s podmienkou, že vozidlo je vybavené pravým vonkajším spätným zrkadlom.

Reklamné fólie a fólie proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na vozidlách kategórie M2 a M3 možno použiť na bočné sklá, ktoré sú určené na výhľad z miest pre cestujúcich, okrem skiel dverí, ktoré sú určené na výhľad z miesta vodiča, a na zadné sklo; musia umožniť najmenej 50 % priepustnosti svetla a viditeľnosť aj do vozidla. Ak uvažujete o nainštalovaní protislnečných autofólií na vaše vozidlo, zvážte možnosť zakúpiť si protislnečné clony. Protislnečné fólie boli a sú len alternatívou tzv. roletiek, avšak z dôvodu ich vysokej ceny sa mnoho ľudí rozhodlo pre autofólie. Novinkou sú protislnečné clony na auto, ktoré sú finančne dostupné, resp. lacnejšie ako samotné autofólie a majú oveľa viac výhod ako fólie na autosklá. Odporúčame preto zvážiť namiesto fólií protislnečné clony na mieru.