Cena autofólií závisí od druhu vozidla a teda od množstva (v metroch) použitej fólie. Čo sa týka rôznych odtieňov fólií, cena fólií zostáva stále rovnaká a teda odvíja sa len, ako bolo spomenuté, od druhu vozidla, teda množstva fólie.

Ceny inštalácie autofólií na jednotlivé druhy vozidiel, ktoré vám nainštalujú na niektorej z pobočiek Autoskla Hornet® (poverený autorizovaný servis Autosupport.sk), nájdete v prehľadnej tabuľke.

Druh vozidla Cena fólií
3-dverové 150,-
hatchback 190,-
sedan 190,-
kombi 210,-
Druh vozidla Cena fólií
offroad/SUV (3-dverové) 160,-
offroad/SUV (5-dverové) 190,-
minivany (van, mpv) 200,-
multivany (mikrobus) 220,-

Cena fólií je v porovnaní s cenou protislnečných clôn vyššia a to i z dôvodu časovej náročnosti a prácnosti inštalácie klasických autofólií. Z dôvodu zabezpečenia dokonalého vzhľadu autofólií sa tieto inštalujú vždy s použitím technológie lepenia fólií na vybraté bočné okná vozidla (s rozoberaním bočných dverí vozidla). Touto technológiu sa zabezpečí, že fóliou bude pokrytá celá plocha skla bez akýchkoľvek viditeľných ukončení autofólie, ktoré vznikajú pri technológii inštalácie fólií bez rozoberania bočných dverí. Aj napriek dlhoročným skúsenostiam odborníkov, môžu úkony spojené s inštaláciou autofólií spôsobiť nežiaduce problémy ako napr. poškodené čalúnenie či pokazený mechanizmus otvárania okien . Z dôvodu náročnosti inštalácie autofólií, ich montáž trvá v závislosti od druhu vozidla 4-8 hodín, čomu je i prispôsobená cena.

Sami si môžete porovnať cenu protislnečných clôn na vaše vozidlo s cenou klasických autofólií. Ako príklad môžeme použiť vozidlo ŠKODA SUPERB KOMBI, rok výroby 2008-. Cena autofólií je podľa tabuľky 210,- EUR. Protislnečné clony na mieru na toto vozidla stoja 147,60 EUR, čo predstavuje úsporu viac ako 60,- EUR, a to už je pekná suma, za ktorú si môžete kúpiť iné užitočné veci pre vaše vozidlo – kvalitné stierače značky Bosch, či rôzne autodoplnky ako napr. žiarovky, čistič klimatizácie, diskov, interiéru a podobne. Všetky tieto produkty si môžete jednoducho zakúpiť na www.autosupport.sk. Naviac ak ste zákazníkom Autoskla Hornet® máte možnosť získať zľavu 10 % na nákup na portáli autosupport.sk, prípadne ak ste držiteľom Viac ako poistenia HORNET® ASSIST získavate zľavu až vo výške 30 %.

Zvážte výhody protislnečných clôn oproti klasickým autofóliám, pozrite si našu fotogalériu vozidiel s nainštalovanými protislnečnými clonami, porovnajte si cenu clôn s cenou fólií a vyberte si riešenie, ktoré vám najviac vyhovuje.